Dziś dobiega końca niezwykle długi, bo aż 5-tygodniowy pobyt Bartka w domu. Nie było to planowane. Po prostu cały ten czas czekaliśmy na wezwanie do szpitala do Bydgoszczy na operację rekonstrukcji czaszki, która czeka Bartka. Operacja miała być w grudniu, potem w styczniu… i tak czekaliśmy, czekaliśmy i czekaliśmy… A tygodnie leciały. Na początku lutego dostaliśmy ze szpitala wiadomość, że wszystkie planowane zabiegi bezterminowo wstrzymano, bo anestezjolodzy nie podpisali kontraktu z NFZ. Powiedzieliśmy – dość! Nie możemy dłużej wstrzymywać wyjazdów turnusy rehabilitacyjne, w nieskończoność oczekując na sygnał ze szpitala.

Już jutro, czyli w niedzielę 16 lutego, wyjeżdżamy znów na rehabilitację do Neurona w Małym Gacnie.

Ale jeśli myślicie, że czas spędzony w domu, był czasem straconym, to ZDECYDOWANIE NIE! W tym czasie Bartek miał zapewniono sporo rehabilitacji, zarówno ze specjalistami, jak też sporo pracowaliśmy z Bartkiem sami.

.

Kolejna ważna rzecz, która się działa podczas pobytu w domu, to druga seria kroplówek z cerebrolizyny. Nasza kochana ciocia Ela znów przyjechała z Warszawy na 20 dni (bo tyle trwa cała seria), żeby robić Bartkowi wlewy w sposób bezpieczny i profesjonalny.

.

Pisaliśmy też już na Facebook, że rozpoczęli też akupunkturę – czyli ważną serię zabiegów, na które czekaliśmy od listopada. Tej sprawie poświęciliśmy osobny wpis (czytajcie tu: http://bartekzdrowiej.pl/archiwa/445). Zabiegi te składały się z zarówno z samej akupunktury, jak i z nagrzewania ciała moksą.

.

Za namową rehabilitantów i Pani doktor neurolog, zdecydowaliśmy się też kupić Bartkowi specjalną ortezę wspierającą rehabilitację ręki – Saebo Stretch.

.

I wreszcie ostatni „news”. W naszym domu pojawił się nowy sprzęt rehabilitacyjny własnej produkcji -> MIRROR BOX made by Piotr 🔩🔧⚙️

To szklane pudło z lustrem, pozwala Bartkowi ćwiczyć w mózgu prawą rękę. Gdy „w realu” ćwiczy lewa ręka, to prawa, wykonuje w mózgu wirtualną pracę. W ten sposób chcemy ją uruchomić, aby zaczęła lepiej funkcjonować. Bartek chętnie ćwiczy, a my wymyślamy dla niego nowe zadania🙂

Prawa ręko!……💪 Ogień i do przodu!!!